AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
10 Lucruri despre vise Untitl31

Distribuiţi|

10 Lucruri despre vise

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
hero

hero

Administrator
Rank: Administrator
Mesaje : 305
>
CS Status : Cs
>
Detinator Steam : Da
>
Localitate : TutorialCs
>
Data de inscriere : 29/01/2012
>
Varsta : 28
>
10 Lucruri despre vise Empty
MesajSubiect: 10 Lucruri despre vise 10 Lucruri despre vise Icon_minitimeDum Mar 18, 2012 8:04 am

Citeam intr-o revista si am gasit ceva despre vise,care pana atunci nu le stiam
1.In vis traim mai mult emotii negative decat pozitive.Asta e din cauza ca suntem mai agresivi decat prietenosi sau avem mai mult ghinion decat noroc.
2.Cand avem un cosmar,neuronii transmit semnale catre coloana vertebrala,indicand o stare de relaxare;ulterior intreg corpul se afla intr-o stare de paralizie.
3.Viseaza pentru a invata bine.Un studiu arata ca in timp ce visezi creierul proceseaza,integreaza si mai ales intelege noile informatii.Cred ca vi s-a intamplat si voua ca materia citita cu o seara inainte sa-ti para mult mai clara a doua zi.
4.Conform budistilor sau hindysilor se crede ca avem un corp luminos care il paraseste pe cel fizic in timpul somnului si care poate calatori in alte dimensiuni.
5.Noi avem in medie de 1460 de vise pe an,ceea ce inseamna ca avem 4 vise intr-o noapte.
6.Dependentii care au renuntat la fumat au vise mai intense decat in mod obisnuit.Acestea sunt cauzate de scaderea nivelului de nicotina.
7.In traditiile Chinei vechi exista ideea ca un vis devine adevarat in clipa in care ti-l asumi.Daca cineva viseaza ca i se intampla ceva rau,dar nu ia in serios visul nu i se intampla nimic.Insa daca cineva viseaza ca i se intempla ceva rau si ia in serios visul,sunt sanse mari sa i se intample cele visate.
8.In cadrul unui grup din V africii,Ashatii,visele sunt luate atat de serios incat,daca vreunul din barbatii grupului are o relatie,in vis,cu sotia altui barbat,aceste din urma poate lua masuri legale.
9.In provincia chineza Fu-Kein,oamenii isi invocau stramosii pentru revelatiile din vis,dormind pe morminte.
10.Nu cred ca stiati dar si orbii viseaza si ca retinem doar 10% dintr-un vis.
Sus In jos
https://tutorialcs.forum.st

10 Lucruri despre vise

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
ť 13 lucruri interesante despre vise
ť Despre Vise,ce visam,cum interpretam
ť Vise cu litera h
ť Informatii despre HLDS.exe !
ť [Tutorial]HLTV (Info: Tot ce aveti nevoie sa stiti despre el)
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Scoala si Cunoastere :: Totul despre vise!-