AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
|Counter Strike|Tutorial pentru incepator Untitl31

Distribuiţi|

|Counter Strike|Tutorial pentru incepator

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
aJo0k3r

aJo0k3r

Fost moderator
Rank: Fost moderator
Mesaje : 217
>
CS Status : Smecher
>
Detinator Steam : Poima
>
Localitate : Pe luna exceptand luna
>
Data de inscriere : 23/02/2012
>
Varsta : 24
>
Localizare : Pe luna
>
|Counter Strike|Tutorial pentru incepator Empty
MesajSubiect: |Counter Strike|Tutorial pentru incepator |Counter Strike|Tutorial pentru incepator Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 8:11 am

Vom incepe cu un mic DEX :


Semi-Clip ( sau Boost ) va ajuta sa va urcati pe unul din colegi, care are deasemenea Semi-Clip activat.

Bhop ( prescurtare de la Bunny-Hop ) : acest script, practic face treaba in locul vostru, sare incontinuu, doar apasand space. Folosirea adecvata a acestui script( vezi mai jos) , duce la viteza mai mare, si poti termina mai usor unele harti de bhop.

script : Este o comanda scrisa in consola sau intr-un config, prin care la apasarea unui singur buton, indeplineste o sarcina. Ex : Buy-script, Bhop, ducky-jump.

LongJump ( prescurtat LJ ) este o saritura pe care o faci prin coordonarea MOUSE-ului cu tastele. ( vezi mai jos la tutoriale lj ! )

Tutoriale

a. Cum pot salva sau cum sa ma teleportez mai usor, fara sa scriu de fiecare data /cp , si /tp ?
Poti face acest lucru cu ajutorul unor binduri ( am invatat mai sus ), pe care le poti scrie intr`un config.
Aceste binduri sunt :
bind "say /cp"
bind "say /tp"

b. Daca am cazut, si am salvat din greseala, ce fac?Trebuie sa o iau de la inceput iar?
Nu ezita sa folosesti comanda /stuck , care te va teleporta la pen-ultimul CheckPoint !

c. Cum fac LJ ?
LJ este o coordonare intre MOUSE si tastatura, aici nu va pot arata dar sunt destule tutoriale pe YouTube
Sus In jos
http://www.tutorialcs.forum.st

|Counter Strike|Tutorial pentru incepator

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
ť Tutorial creare DNS server counter-strike
ť Tutorial instalare Counter-Strike Source [Windows]
ť Tutorial instalare Counter-Strike Source [Linux]
ť Tutorial: Cum sa iti mearga mai bine netu (ClickNET) Counter-Strike
ť |Counter Strike| Zombie Plague 4.3 New Apocalypse
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Counter-Strike Source :: Tutoriale-